DEĞERLİ SİTE SAHİPLERİ;

GOOGLE CROME VE TÜM MASAÜSTÜ VE MOBİL WEB TARAYICILAR, 1 TEMMUZ İTİBARİ İLE TÜM WEB SİTELERİNİN TARAYICILARDA GÖRÜNTÜLENMESİNDE GÜVENLİK SERTİFİKASI ÖZELLİĞİNİ ZORUNLU HALE GETİRMEKTEDİRLER.

 

SİTENİZİN, KIRMIZI TİK İŞARETİ VE "BU SİTE ZARARLI YAZILIM İÇEREBİLİR" UYARISI ALMADAN GÜVENLİK İÇİNDE ÇALIŞMASI İÇİN SSL SERTİFİKASI ALIMI VE KURULUMUNU MUTLAKA YAPTIRINIZ.

 

 


 

 

SSL Sertifikaları Hakkında Genel Bilgiler


SSL sertifikaları sundukları garantiye, destek hizmetine ve ek özelliklere göre farklılık arz etmektedirler. Temelde tüm sertifkaların sağladığı teknik kazanım aynıdır.


SSL network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür.


SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.


Veri akışında kullanılan şifreleme yönteminin gücü kullanılan anahtar uzunluğuna bağlıdır. Anahtar uzunluğu bilginin korunması için çok önemlidir.

 

 


SSL ve SIKÇA SORULANLARA CEVAPLAR


SSL sertifika markalarımız tüm endüstri standartlarını desteklemektedir. Bilinen tüm popüler tarayıcılarla uyumludur. Daha fazla bilgi için browser uyumluluk raporlarını inceleyebilirsiniz


CSR oluşturma işleminizi takiben sertifika türüne göre 1- 4 gün arasında sürebilmektedir.


SSL sertifika markalarımız tüm endüstri standartlarını desteklemektedir. Bilinen tüm popüler tarayıcılarla uyumludur. Daha fazla bilgi için browser uyumluluk raporlarını inceleye bilirsiniz


Domain doğrulama sertifikaları için domain sahibinin bilgileri, Organizasyon doğrulama sertifikaları içinde sertifikayı talep eden firmanın bilgilerinin tarafımıza iletilmesi yeterlidir. Ayrıca ilgili firmanın Anatolia Web 'in tüzel kişiliğini gerekli işlemlerin yürütülebilmesi adına yetkilendirmesi gerekmektedir.

SSL sertifikası internet üzerinden yapılan işlemlerin güvenliğinin sağlanması açısından birinci derecede önem taşımaktadır. SSL sertifikasının alınması aşamasında da bazı noktalara özellikle dikkat edilmelidir.

Sertifikanızı Tarafsız ve Güvenilir Üçüncü Parti Sertifika Otoritesi'nden aldığınızdan emin olmalısınız.

Dijital sertifikanızın şifreleme standartı Dünya Standart'ı olan 128 bit'den aşağı olmamalıdır.

Sertifikanızın geçerliliğini ilgili Sertifika Otoritesi'nin Sertifika İptal Liste (CRL) lerinden gerçek zamanlı kontrol edilip edilmediğini öğrenmelisiniz.

Sertifikanızın Sigorta Kapsamında olup olmadığını öğrenmelisiniz.

Dijital Sertifikalar sanal ortamdaki dijital kimliğiniz olduğu için kimlik doğrulama evraklarının sertifika otoritesi tarafından tam olarak istendiğinden emin olmalısınız.

Sertifika Uygulama Prosedürlerini (Evrakların kontrolü, sertifikanın yayınlanması vs.) kaç gün içerisinde yerine getirdiklerini öğrenmelisiniz.

Sertifika otoritesinin kök sertifikalarının IE ve Netscape gibi günümüzde kullanılan popüler browser'larda yüklü olup olmadığını kontrol etmelisiniz.


Kurulum ve ileride karşılaşabileceğiniz problemler karşısında teknik destek alabileceğinizden emin olmalısınız. (Anonim Anahtar Yaratma Süreci (CSR), Sertifikanın server'a kurulması, Sertifika yedeğini alınması, Sertifika yedeğinin kurulması vs...)

 

 

Kurulumu Nasıl olmalıdır?


SSL kurulumları hakkında detaylı bilgi için lütfen destek ekibimizle iletişime geçin.
Anatolia Müşterilerine Teknik ve Kurulum Desteği (12 USD) Ücretsizdir.

 

SSL Sertifikaları Fiyatları sitenizin yapısına Göre değişir.

Lütfen Sitenizin Hangi sertifikaya dahil olacağı bilgisi ve alım işlemi için teknik destek isteyin.

- 14.99 USD + KDV

- 19.99 USD + KDV

- 29.99 USD + KDV

- 59.99 USD + KDV


Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Whatsapp Destek  0 555 731 60 60